ciasteczka

Ozdoby Świąteczne

  Szyszkowe sowy

    Robiąc przedświąteczne porządki odkryłam pokaźny zbiór sosnowych szyszek, które pozostały mi z letnich wypraw do lasu. Wszystkie pięknie wyschły,  pootwierały się i wyglądały tak zachęcająco, że odłożyłam na bok sprzątanie i postanowiłam przerobić część z nich na ozdoby świąteczne. Sprzątanie nie ucieknie :) Jestem wielką fanką wszelkich cudaków choinkowych i nie tylko, zrobionych właśnie z naturalnych komponentów. Bardzo lubię ten styl i co roku część kupionych zastępuję tymi zrobionymi własnoręcznie.
   Z moich szyszeczek wykonałam sowy, z których część wykorzystam do wianków, a resztę powieszę na choince.

 Pozdrawiam serdecznie :)

Renifer z sianka

Zbliżające się Święta to czas symboli. Jednym z nich jest sianko, kładzione na stole pod obrusem. W moim domu także kultywujemy ten zwyczaj. W tym roku postanowiłam podejść do tematu troszkę na wesoło i oprócz sianka pod obrusem przyozdobię dom reniferem wykonanym właśnie z siana.
 Zadanie nie należało do łatwych, ale powstał i to całkiem pokaźnych rozmiarów, bo aż 50-centymetrowy zwierzak :) Mam nadzieję, że i Wam przypadnie do gustu i wywoła uśmiech :)
Pozdrowienia!!!   

1 komentarz:

  1. Prześliczne !!!
    Bardzo lubię tego typu ozdoby proste w formie i nie przesadzone. Chętnie poznałabym sposób w jaki zrobiłaś renifera:)
    Pozdrawiam
    Olga

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezmiernie miło, jeżeli wyrazisz swoją opinię na temat moich prac w komentarzu. Postaram się odpowiedzieć na każdy z nich.
Dziękuję za aktywność na moim blogu!